Boję się miłości, dopadła mnie przeszłość…

Najmądrzejszym hasłem przewodnim życia jest „żyj tu i teraz”. Rozmyślanie o przeszłości nie da nam szczęścia, a skrupulatne planowanie przyszłości, może przynieść kolejny zawód życiowy. „Życie tu i teraz” pozwala na wolność i pełne przeżywanie miłości. Dlatego nie warto bać się uczuć. Dlatego trzeba się przełamać i wyjść ze skorupy strachu i niepewności.

Przeszłość i teraźniejszość

Na co dzień chcielibyśmy żyć chwilą, nie martwić się o jutro, móc po prostu kochać i być kochanym. Jeżeli jednak jesteśmy po nieudanym małżeństwie i mamy ze sobą tzw. bagaż doświadczeń, przeszłość nie chce nas opuścić, zadręczając myśli i zmuszając nas do życiowego dystansu.

Niezależnie od tego czy jesteś kobietą czy mężczyzną, masz prawo się bać miłości, jeżeli w Twoim życiu wydarzyło się coś złego, a związek który był dla ciebie ważny, zakończył się nie z Twojej winny.

Im więcej trudnych doświadczeń życiowych w przeszłości, tym trudniej na czystą i beztroską miłość w życiu teraźniejszym. Mimo to nie poddawaj się. Jeżeli poznasz na swojej drodze wspaniałą osobę, zaufaj jej, pozwól się kochać i „żyj tu i teraz”, bo tylko taka zasada pozwala na życie w pełni szczęścia.

You may also like...

Add a Comment