Chcemy romantycznego partnera? To mit

Jeśli zadać dużej grupie osób pytanie, czego oczekuje od kandydata na swojego partnera w związku, odpowiedzi będą padały bardzo różne, ale bardzo często przewijać się będzie romantyczność. Romantyczność, zdolność do szarmanckich gestów i odrobina pozytywnego szaleństwa wydaje się być jednak wskazywana w dużej mierze przez osoby, które wcale tego nie oczekują. Skąd taki wniosek?

Nasze realne wybory mają często niewiele wspólnego z wyborami deklarowanymi. Tak jest w przypadku romantyczności, ponieważ można zauważyć, że w rzeczywistości najważniejszym czynnikiem wyboru jest wygląd potencjalnego partnera.

Skoro realne wybory pokazują, że wybieramy głównie w oparciu o wygląd, dlaczego deklarowana jest romantyczność? Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż romantyczność jest cechą na tyle nieostrą, że nie można jej skwantyfikować. W związku z tym można powiedzieć, że synonimem romantyczności jest „coś”, a tak się składa, że na to „coś” wskazują osoby, które chciałyby kogoś ładnego, ale nie spodziewają się, że taki partner byłby realnie nimi zainteresowany. W związku z tym, że ich podstawowy wybór nie jest do zrealizowania, chcą jakiejś nagrody pocieszenia, ale nie potrafią sprecyzować, co by to było.

You may also like...

3 comments

  1. sam nie wiem, czy kobiety lubią romantyczność, spotkałem się też z takim zjawiskiem jak przereklamowana romantyczność, szczególnie jak się jest w związku bardzo długo i wkrada się rutyna, wtedy nawet o romantyczność jest trudno 🙁

Add a Comment