Dobry początek rozmowy

Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok. Ta prawda jest znana nie od dzisiaj i w przypadku randek internetowych jak najbardziej znajduje swoje odbicie. Dzisiaj inicjować kontakty mogą tak samo panie jak i panowie, a ważne jest tutaj tylko przestrzeganie określonych zasad, dzięki którym rozmowa będzie przyjemniejsza.

Udany pierwszy kontakt

Zawsze warto zaczynać od poszukiwania wspólnego mianownika. Najlepiej dogadujemy się z ludźmi, z którymi razem coś lubimy lub razem czegoś nie lubimy. W profilu drugiej osoby było pewnie coś na temat jej lub jego upodobań i na tym można się oprzeć.

Konieczne jest też pisanie naturalnie, czyli z udziałem emocji. Nie można kryć się za wyświechtanymi formułkami i konwenansami. To nie jest rozmowa o pracę.

Dyskutujmy, rozmawiajmy. Dajmy drugiej sobie punkty zaczepienia do rozmowy z nami, zadawajmy pytania. Nie zapomnijmy też zachęcać drugiej osoby do kontaktu z nami, podziękujmy jej za jej czas i podkreślmy przyjemność ze spotkania.

Jeśli rozmowa nie będzie się układała i raczej ta osoba nam nie pasuje, nie podtrzymujmy kontaktu na siłę. Kulturalne zakończenie rozmowy w miłej atmosferze jest na rękę wszystkim i jest normalną częścią poszukiwania znajomości w Internecie.

You may also like...

3 comments

  1. nigdy nie miałam problemów z nawiązywaniem rozmowy, nie ważne czy to rozmowa w pubie czy na portalu randkowym ;), ale rozumiem osoby nieśmiałe, moja siostra zawsze miała z tym problem, udało mi się ją z nieśmiałości skutecznie wyleczyć 😉

Add a Comment