Gdy szukamy bogatych partnerów

Nie wszyscy ludzie w swoich dążeniach życiowych stawiają na miłość i prawdziwe szczęście. Niektórzy kierują się wyłącznie kwestiami finansowymi, poszukując tym samy bogatych partnerów z wysoce stabilną sytuacją materialną. Społeczeństwo dzieli się na ludzi biednych i bogatych oraz na ludzi kierujących się sercem i rozumem. Wiele się słyszy o małżeństwach zawartych z rozsądku, a myślenie o dobrym bycie finansowym nie zawsze musi być wyrachowane i interesowne.

Szczególnie gdy w dotychczasowym życiu nie było nam łatwo, myślimy o lepszym życiu w przyszłości, nie kierując się szczęściem i miłością, a patrząc wyłącznie na korzyści materialne. Nie można jednoznacznie negować tego „sposobu na szczęście”, albowiem każdy jest indywidualnością, każdy planuje swoje życie po swojemu, również w kwestii poszukiwania partnera na całe życie.

Wielki dom z ogrodem

Całe życie mieszkaliśmy w ciasnym mieszkaniu na starym osiedlu, naszym rodzicom się nie przelewało, marzenia o wielkim domu wciąż tkwią w podświadomości, a jedyną sposobnością na spełnienie marzenia jest bogaty ożenek. Kto z nas nie myślał w ten sposób choć raz? Kto z nas nie marzył o wielkim bogactwie w przyszłości?

Zwykle kiedy jedna ze stron w związku jest szaleńczo zakochana, a druga patrzy na życie wyłącznie ze strony praktycznej, możliwy jest tzw. układ idealny. On kocha ją do szaleństwa i zrobiłby dla niej wszystko, ona spełnia swoje marzenia, realizuje się w wielkim domu z tarasem i gromadką dzieciaków, którym może wszystko zapewnić. Ona szanuje swojego wybranka, jest mu wdzięczna głównie za majętność i dobroć, a związek małżeński zawiera bardziej z rozsądku niż z miłości, ale obie strony są szczęśliwe.

Dom z tarasem, wielkie schody i pozłacane tralki, salon oraz sypialnia urządzona według najskrytszych marzeń. Istnieją kobiety które nie potrzebują wielkiej miłości z motylami w brzuchu, za to przepych i bogactwo uszczęśliwia je i daje im poczucie bezpieczeństwa w związku.

Niebezpieczeństwo małżeństwa z rozsądku

Małżeństwo zawarte z rozsądku jest lepszą opcją niżeli życie w samotności, jednak zawsze istnieje niebezpieczeństwo prawdziwego zakochania się, wtedy jedna ze stron „układu idealnego” na pewno zostanie zraniona. Dlatego zanim ktokolwiek zdecyduje się na związek zdroworozsądkowy, powinien dobrze przemyśleć swoją decyzję.

You may also like...

Add a Comment