Idealny typ mężczyzny dla współczesnej kobiety

Mężczyzna to płeć brzydsza i zazwyczaj znacznie prostsza, chociaż jeśli popatrzymy na różnych arystokratów z minionych wieków, znajdziemy bardzo różne dziwadła, patrząc z dzisiejszej perspektywy. Do niedawna pożądany typ mężczyzny był jeden – macho. Zmieniło się to na początku lat dziewięćdziesiątych i od tego czasu idealny mężczyzna ma nową postać średnio co 2-3 lata.

W poszukiwaniu wrażliwości

Lata dziewięćdziesiąte przyniosły nam mężczyzn wrażliwych, tak zwanych metroseksualistów. Nie bali się swoich łez, mieli uczucia, okazywali je. Byli nieagresywni, wymuskani, dobrze ubrani i prosto od kosmetyczki. Bezpośrednio z nich wyrośli też hipsterzy, którzy swoje uczucia i wnętrze chcieli pokazywać poprzez swoją wyjątkową powierzchowność.

Powrót do korzeni

Skupienie się na uczuciach trwało około półtorej dekady zanim panie zdecydowały, że nie chcą mężczyzn, którzy przygotowują się do wyjścia dłużej niż one. Pojawili się mężczyźni retroseksualni i luberseksualni, którzy odwoływali się odpowiednio do klasycznej elegancji i siły. Na chwilę mieliśmy mężczyzn-książęta, a dzisiaj panuje moda na neoseksualność, czyli na formę zniewieściałą, ale taką, która na pewno jest mężczyzną, co nie zawsze bywało oczywiste.

You may also like...

3 comments

Add a Comment