Jak unikać oszustów randkowych

W ostatnim czasie dużo słyszy się o oszustach randkowych na portalach randkowych, zwanych “date scammers”. To te sławne przypadki, w których kobiety wysyłają pieniądze amerykańskim generałom, których nigdy nie widziały na oczy. Wbrew pozorom kłopoty nie dotyczą tylko łatwowiernych pań, trzeba jednak przyznać, że to one stanowią większość pokrzywdzonych.

Fałszywe konta oszustów opanowały media społecznościowe i popularne komunikatory. Oszuści liczą na kontakt ze spragnioną zainteresowania ofiarą, a gdy się to stanie nawiązują emocjonalną więź. Z czasem dochodzi do sprytnych wyłudzeń.

Jak się od tego ustrzec? Przede wszystkim działają oni według utartego schematu, który warto poznać. Najczęściej grają bogatych wdowców o atrakcyjnej profesji. Potem szybko się zakochują w fotografiach ofiary. I tutaj powinna się zaświecić czerwona lampka, bo prawdą jest, że jeżeli coś wygląda zbyt pięknie, by było prawdziwe, to najprawdopodobniej nie jest.

Oszuści posługują się wyłącznie kradzionymi fotografiami, które przedstawiają jako swoje. Skutecznym sposobem jest sprawdzenie fotografii w Google-grafika. W wielu przypadkach sposób ten pokaże nam kto naprawdę jest na zdjęciu. 

Przede wszystkim do każdego nowego kontaktu z internetu, trzeba podchodzić rozsądnie.

You may also like...

Add a Comment