Kiedy to jest już miłość?

Na początku trzeba sobie powiedzieć jasno: portal randkowy jest miejscem, gdzie można się zakochać i zdarza się to w tego rodzaju serwisach naprawdę często.

Miłość, którą zrodziła randka online, jest równa każdej innej miłości, nawet jeśli jeszcze nie było pierwszego spotkania twarzą w twarz. Miłość to uczucie, a uczucia żyją własnym życiem, nie zważając na to, jakie mamy wobec nich oczekiwania. Skąd wiadomo, że jest to już miłość?

To nie takie proste

Oczywiste kwestie, jak fascynacja drugą osobą czy myślenie o niej cały czas wcale jeszcze nie oznaczają, że mamy do czynienia z miłością. Bycie kimś zainteresowanym i zakochanie się to dwa zupełnie inne stany, chociaż część ich objawów się pokrywa.

Rozpoznanie miłości wymaga zazwyczaj zastosowania działań detektywistycznych. Trzeba się sobie przyjrzeć i zwrócić uwagę, czy jeśli na przykład coś planujemy, to czy w naszych planach od razu ujęta jest druga osoba? Jeśli tak, to możemy mieć do czynienia z miłością.

Podobnie wygląda kwestia wzmożonej empatii w stosunku do drugiej osoby. Jeśli anegdotka z życia takiej osoby jest odczuwana przez nas tak, jakby to się zdarzyło nam i to ze zdwojoną siłą, coś jest pewnie na rzeczy. To dlatego jesteśmy w stanie poświęcić tak wiele dla ukochanych.

You may also like...

Add a Comment