Komplementy nie są wcale zbyt skuteczne

Komplementy to zazwyczaj ostatnia deska ratunku podrywacza, który nie ma w rękawie żadnego asa, a chciałby coś ugrać. Niestety dla niego i dla nas wszystkich, proste komplementy zazwyczaj nie działają.

Dlaczego komplementy nie działają?

Wszyscy mężczyźni wiedzą, że kobiety bardzo lubią komplementy. Kto zresztą nie lubi? Sęk w tym, że komplementy to zwykle pierwsza broń wszystkich podrywaczy, którzy oprócz podstawowej bajeczki o oczach i ustach nie potrafią wydukać nic innego.

Efekt jest tego taki, że każdej kobiecie, nawet tej umiarkowanie urodziwej, potok słów zapełniony komplementami będzie się kojarzył ze stadem zupełnie nieciekawych podrywaczy. Co istotne, jeśli od komplementów się zaczyna, nawet bardzo wyszukane, mądre i dobrze dopasowane do podrywanej kobiety komplementy, będą dawały efekty negatywne.

Nie porzucaj całkiem tej strategii komplementowania

Dobry podrywacz nie powinien całkiem zapominać o komplementach. Jest to dla niego ważna broń, ale musi być używana niczym skalpel. Kiedy dowie się czegoś o kobiecie, o jej charakterze lub zwyczajach, może to skomentować i na tym sporo zyskać w oczach poznanej kobiety.

Ważne jest, by komplementów nie było za dużo i by ich użycie było z sensem. Wtedy mogą być skutecznym kluczem do już na wpół otwartych drzwi.

You may also like...

Add a Comment