Na wojnie z nieśmiałością

Portal randkowy uchodzi za znakomite miejsce do poradzenia sobie z nieśmiałością. Dlaczego? I czym właściwie jest nieśmiałość?

Definicja nieśmiałości

Bardzo trudno jest zdefiniować nieśmiałość, chociaż wstępnie każdy posiada intuicyjne zrozumienie tej kwestii. Warto się właśnie na tym oprzeć. Dlaczego bowiem uważamy, że randka online to dobre rozwiązanie dla osób nieśmiałych?

Głównie dlatego, że nie ma bezpośredniego kontaktu i ryzyko otrzymania negatywnego sprzężenia zwrotnego dla swoich akcji jest mniejsze, a związany z nimi dyskomfort ograniczony. W ten sposób możemy stwierdzić, że nieśmiałość to strach przed negatywnymi reakcjami.

Nieśmiałość to też większa wrażliwość na takie reakcje. Osoba nieśmiała jest przekonana, że potencjalny partner czy partnerka z dużym prawdopodobieństwem będą tak właśnie reagować, przez co ludzie nieśmiali ograniczają swoje próby, żeby nie ziściło się to, czego się spodziewają.

Psychologia mówi tutaj o skrępowaniu w obecności innych ludzi, co jest wywołane właśnie poprzez oczekiwanie, że podjęcie działań będzie miało negatywne konsekwencje.

Nie ma tu niestety prostego sposobu na przełamanie nieśmiałości, ponieważ tylko ciągłe jej naginanie pozwoli w końcu przełamać się przez jej barierę.

You may also like...

Add a Comment