Prosta droga na ołtarz nie jest najlepsza

Niektórym z nas w pewnym momencie życia, zapala się czerwona lampka mówiąca, że to już najwyższy czas na ustatkowanie, ożenek i założenie własnej rodziny. Nie chodzi tutaj tylko o grupę młodych ludzi zwanych potocznie singlami. Myślenie o “ożenku” dotyczy osób w różnym wieku, które mają jasno określony cel matrymonialny.

Czasami uczucie to dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie, czasami upływ czasu o sobie przypomina, a kiedy indziej zegar biologiczny dość brutalnie nam mówi, że należy założyć rodzinę, bo to już ostatni dzwonek na posiadanie dzieci. Przyczyny mogą być różne, ale cel matrymonialny jest zawsze ten sam.

Sęk w tym, że jeśli go zadeklarujemy w sposób otwarty, tylko sobie zaszkodzimy. Jest to prawda niezależnie od tego, czy w poszukiwaniu miłości postawimy na portale randkowe czy raczej wybierzemy jeden z bardziej klasycznych sposobów na poszukiwanie dla siebie drugiej połówki.

Dlaczego? Bo tak to zwyczajnie nie działa. Nie jest prawdą stwierdzenie, że na każdego czeka tylko jedna idealna osoba – miłość życia, ale nie da się też ułożyć sobie życia z pierwszą lepszą poznaną osobą. To jednak zazwyczaj staje się celem osoby, która deklaruje sama przed sobą i przed światem jedynie cele matrymonialne. Nawet jeśli znajdzie się osoba podzielająca taki sposób myślenia, zwykle po okresie bliższego poznania się, drogi zaczynają się rozchodzić.

You may also like...

2 comments

  1. nie ma czegoś takiego jak najwyższy czas na ustatkowanie się, jedynie w przypadku kobiet jeżeli chcą miec dzieci to faktycznie muszą pilnować jakiejś tam granicy, ale po za tym wyjątkiem na ożenek jest zawsze dobry czas 😉

Add a Comment