Przeciwieństwa i podobieństwa

Każdy z nas na pewno zna powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają i co gorsze, wielu z nas może próbować wprowadzać tego rodzaju “mądrości ludowe” w życie. Zastanówmy się nad nimi przez chwilę, ponieważ w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i nie szukać żadnych specjalnych teorii. Popatrzmy na naszych przyjaciół. Czy są to osoby diametralnie inne od nas? W zdecydowanej większości nie i chociaż posiadamy przyjaciół mocno od nas różnych, to nasze kontakty z nimi zazwyczaj ograniczają się do sfer zbieżnych, a przynajmniej mocno podobnych, dotyczących tych samych zainteresowań, ulubionej muzyki i tak dalej.

W przypadku związku godzimy się ze sobą zamieszkać, dosłownie dzielić swoje życie. Czy w takim przypadku możliwe jest opieranie się tylko o bardzo ograniczone poletka zrozumienia? Być może na początku, ale z czasem wszystkie nasze różnice zaczną się ze sobą ścierać na początku w sposób delikatny, ale z czasem przebywanie ze sobą może stać się męczące.

Chociażby dlatego warto jest zaufać portalom randkowym, kiedy te wyszukują dla nas osoby potencjalnie pasujące, na podstawie narzędzi dopasowania partnerskiego. Nie ma tu żadnej gwarancji, nie ma też osób idealnie dopasowanych, ale tego typu dopasowania partnerskie są w stanie ograniczyć liczbę osób potencjalnie konfliktowych wobec siebie, co oszczędza wszystkim poszukującym niepotrzebnych niepowodzeń i rozczarowań.

You may also like...

3 comments

  1. Bezpieczniej szukać ludzi do siebie podobnych, ale miłość nie wybiera, jak coś zagra w sercach to dwoje ludzi nie patrzy na siebie miarą podobieństw czy przeciwieństw. Wszystko sprowadzacie do jakiegoś schematu, a gdzie tu miejsce na prawdziwą i szaloną miłość?

Add a Comment