Przeniesienie relacji online do świata offline

Idealizacja partnera jest czymś zupełnie normalnym we wszystkich związkach niezależnie od tego, czy są to związki w świecie realnym, czy są to związki online, zawierane w portalach randkowych. Mowa tutaj o zupełnie naturalnym zjawisku zauroczenia, w wyniku którego przymykamy oko na złe rzeczy, a niewiadome malujemy w różowych barwach.

W klasycznych związkach moment końca zauroczenia jest momentem kryzysowym. A jak to wygląda w związkach online? Czy tutaj nie jesteśmy przypadkiem na kursie kolizyjnym z górą lodową? Czarnych plam jest tu w końcu znacznie więcej.

Kilka miesięcy, a potem decyzja

Badania nad związkami online pokazują, że ich typowy czas trwania to około kilka miesięcy, ale raczej nie dłużej niż pół roku. Po tym czasie umierają śmiercią naturalną lub przekształcają się w związek tradycyjny. Nie jest to sytuacja wyraźnie różna od związków tradycyjnych.

Podstawowa różnica jest, co ciekawe, rozwiązywana na plus dla związków online. W ich przypadku mamy bowiem wyższy poziom ogólnej otwartości, czyli partnerzy nie ukrywają całych fragmentów swojego życia przed sobą.

Co prawda możliwe jest zbudowanie piramidalnych iluzji, które nie były na bieżąco w żaden sposób weryfikowane, ale jeśli faktycznie takie iluzje istniały, związki zwykle rozpadają się jeszcze przed próbą przeniesienia do świata realnego.

You may also like...

Add a Comment