Przyjaźń czy kochanie

Rozróżnienie pomiędzy pozytywnym nastawieniem drugiej osoby w stosunku do nas, a realnym zainteresowaniem bywa bardzo trudne. Granica między nimi jest bardzo cienka, a przynajmniej taka się wydaje, kiedy nie chcemy nadwyrężyć naszej przyjaźni nieodpowiednimi gestami. Równie trudno jest samemu określić, czy nasze uczucia w stosunku do drugiej osoby to tylko przyjaźń wynikająca z szacunku i przyzwyczajenia się do kogoś, czy może z tyłu głowy siedzi nam potrzeba czegoś więcej. Jeśli spojrzymy w siebie, znajdziemy wskazówki.

Trzy uczucia świadczące o miłości

O powoli rozwijającej się miłości świadczą zazwyczaj trzy powoli rozwijające się uczucia:

  • Zazdrość
  • Troska
  • Tęsknota

Na początku niełatwo je wyłapać, ale tam są. Kiedy widzimy kolegę czy koleżankę rozmawiającą z innymi osobami i spoufalającą się z nimi, zaczyna nas to irytować. Jest to oznaka zazdrości, która się powoli tli i na razie jest nieuświadomiona, bo przecież nic między nami nie ma.

Troska działa bardzo podobnie. Troszczymy się o wszystkich przyjaciół, ale o niektórych trochę bardziej. To samo dotyczy tęsknoty. Jeśli za kimś tęsknimy wyjątkowo mocno, musimy sobie zacząć zdawać sprawę, że to coś więcej.

You may also like...

Add a Comment