Samotność przez media społecznościowe

Portale randkowe zalicza się obecnie do grona mediów społecznościowych, ale można powiedzieć, że są to dobre media społecznościowe, czyli takie, które nie powodują u nas poczucia samotności, a wręcz odwrotnie, umożliwiają nam znalezienie kogoś. Randki online są pod tym względem naprawdę skuteczne.

Niestety, inne portale społecznościowe potrafią mieć dokładnie odwrotny skutek, chociaż w teorii powinny leczyć z samotności. W końcu ich nazwa mówi o społeczności.

Porównywanie się z innymi

Problem samotności na portalach społecznościowych wiąże się z tym, że nieustannie porównujemy się do tego, co widzimy na ekranie. Związane jest to przede wszystkim z faktem, że obserwujemy sztucznie wykreowaną przez filtry i różnego rodzaju fotomontaż rzeczywistość. Niby jesteśmy tego świadomi, ale podświadomie nasze samopoczucie bardzo mocno na takim stanie rzeczy cierpi i nasze postrzeganie rzeczywistości jest zaburzone.

Co gorsze, istnieje spora grupa osób, szacowana czasami nawet na 30% wszystkich użytkowników serwisów społecznościowych, którzy nie zdają sobie sprawy nawet na poziomie intelektualnym, że mają do czynienia ze sztucznie wykreowaną rzeczywistością.

You may also like...

Add a Comment