Sposoby radzenia sobie z samotnością

Samotność z prawdziwego wyboru pojawia się coraz rzadziej. Mit silnego i niezależnego singla powoli upada i coraz częściej można się spotkać z ludźmi, którzy są sami ze względu na brak umiejętności wychodzenia do świata lub z powodu ran, jakie ten świat im zadał. W obu przypadkach trzeba sobie jakoś radzić z samotnością.

Ucieczka od stada

Osoby samotne bardzo często nie lubią faktu, iż muszą żyć w stadzie. Tak jest zorganizowane społeczeństwo ludzkie. Po wyjściu z domu stajemy się “elementami różnych stad”, w których się ograniczamy, gramy według reguł innych, zwykle bezosobowo narzuconych. Po powrocie do domu chcemy się z tego uwolnić i żyć po swojemu, nie musieć już pilnować się w żaden sposób, zignorować cały świat, jego reguły. Nie jeść obiadu o określonej porze, nie iść na kompromis w kwestii pilota do telewizora, być sobie żeglarzem sterem, i okrętem.

Trudne chwile

Poczucie samotności dopada najczęściej osoby samotne. Najgorzej jest w święta, kiedy nie ma się do kogo ust otworzyć, bo wszyscy są zajęci rodzinami, a także w stresie, zwłaszcza po stracie. W takich wypadkach można szukać oparcia w innych singlach, poszukiwać pomocy psychologa czy ludzi w Internecie, ale nic nie jest w stanie zastąpić wsparcia partnera życiowego. Samotnym można być nawet w tłumie ludzi.

You may also like...

3 comments

Add a Comment