Trening kontaktu wzrokowego

Kontakt wzrokowy jest bardzo ważny w czasie randki. Podczas randek internetowych znaczenia oczywiście nie ma żadnego i portal randkowy z pewnością się bez niego obędzie, ale podczas klasycznego spotkania musimy drugiej osobie patrzeć w oczy. Jeśli tego nie zrobimy, wywołamy złe wrażenie.

Wiele osób ma z tym problem, bo się zwyczajnie krępuje i peszy. Można temu zaradzić przez odpowiednie ćwiczenia.

Ćwiczenia pozwalające utrzymywać kontakt wzrokowy

Utrzymywanie kontaktu wzrokowego większości ludzi przychodzi zupełnie naturalnie, co nie zmienia w niczym faktu, że jest to umiejętność nabyta. Jeśli ktoś ją po drodze przeoczył, musi się tego uczyć od zera.

Techniki treningu są tutaj bardzo proste. W zależności od tego, jak bardzo nasze problemy są poważne, musimy sobie wybrać przedmiot nieożywiony, zwierzaka lub przyjaciela i mówić do naszego “przyrządu do ćwiczeń”. W czasie rozmowy, a właściwie monologu, będziemy utrzymywać kontakt wzrokowy.

Z czasem to samo będzie można robić z innymi ludźmi, na przykład w czasie zakupów w sklepie. A docelowo na randce. Zdolność do efektywnego nawiązywania kontaktu wzrokowego bardzo poprawi naszą pewność siebie i będzie wielką pomocą w czasie spotkania.

You may also like...

Add a Comment