Związki w późniejszym wieku

Szukanie miłości to domena osób młodych. Czy takie stwierdzenie jest prawdziwe? I tak, i nie, ponieważ jednych spotyka wielka miłość na całe życie, inni tracą ukochaną osobę przedwcześnie,a jeszcze inni nie umieją wytrwać w związku i rozstają się po pewnym czasie. Dlatego mówi się, że na miłość nigdy nie jest za późno.

Jeśli rozpad związku następuje w młodym wieku, jest zdecydowanie łatwiej. Jeśli jednak dochodzi do tego po czterdziestce lub pięćdziesiątce, a czasami nawet dekadę lub dwie później, może się okazać, że pragniemy miłości, ale nie umiemy jej znaleźć.

Problem ten dostrzegli twórcy portali randkowych, którzy od jakiegoś czasu przygotowują również ofertę specjalnie dla seniorów. Dla nich często największym problemem jest pierwszy krok i to nie dlatego, że są nieśmiali, ale dlatego że w najbliższym otoczeniu nie ma nikogo w ich wieku, a tym samym nie umieją odnaleźć dla siebie pokrewnej duszy.

Co powiedzą dzieci? Co powiedzą wnuki? Portale randkowe organizowane w zasadzie tylko dla seniorów pozwalają im się odnaleźć w swoim gronie bez obawy, że natrafią na profil zbyt młodych osób, które mogłyby ich sposobu na poszukiwanie szczęścia nie zrozumieć, a nawet skrytykować. Historii udanych związków także wśród seniorów jest wiele, a niektóre z nich kończą się również na ślubnym kobiercu.

You may also like...

3 comments

  1. na miłość nigdy nie jest za późno, moja babcia jest tego doskonałym przykładem 🙂 jej historia jest smutna, bo dziadka straciła w stanie wojennym, ale umiała ułożyć sobie życie od nowa, a miała już 60 lat jak wyszła drugi raz za mąż 😉

Add a Comment